FAQ

Vaše nejčastěji kladené otázky

Upozornění: Všechny níže uvedené ceny jsou vždy orientační. Slouží pro Vaši představu, v jakých cenových relacích se pohybují naše zákroky. Přesná částka za příslušný zákrok je vždy odvislá od náročnosti zákroku (každý zákrok/případ je vždy individuální) 

1) Je nutné se k Vám objednávat předem?

V naší ordinaci není nutné se na běžné zákroky objednávat předem. Objednání je nutné na veškeré chirurgické výkony, náročnější vyšetření (RTG, sono, vyšetření krve, pokud se nejedná o součást normálního vyšetření) a různá další specializovaná vyšetření, která jsou náročnější na čas.

2) Spolupracujete s nějakými specialisty, laboratoří, odborníky?

Ano, spolupracujeme se SVU Praha, VEDILAB Plzeň. Pokud naše možnosti končí, odesíláme pacienty na další specializovaná pracoviště, jako jsou Klinika Erika Praha (oční specializace), Klinika na Zahradním městě (kardiologie) nebo přímo na VŠV Brno.

3) Kdy nechat kočku či psa kastrovat?
Kočku doporučujeme kastrovat ve věku 6-10ti měsíců a na takový zákrok je třeba se objednat, stačí i telefonicky. Psi se kastrují většinou z nějakého důvodu, buď léčebného, nebo třeba pro agresivitu. U fen se kastrace provádí z preventivních důvodů, aby se předešlo řadě následných onemocnění, která mají souvislost s hormonálním řízením, nebo z důvodu častého háraní, hlídaní fenky a eventuální riziko gravidity. Fenky lze kastrovat prakticky v jakémkoliv věku, pokud je to nutné. Provádí-li se tento zákrok z důvodu prevence chorob, např. zabránění tvorby tumorů ml. žlázy, doporučuje se provádět ho ještě před prvním háráním.

4) V jakých cenových relacích se pohybují zákroky kastrací?

Cena kastrace kočky je cca 1300,- Kč, kocoura 730,- Kč. Celková cena se může částkou lišit, dle náročnosti a složitosti výkonu. Cena kastrace feny je v závislosti na váze zvířete od 2500 do 4500,- Kč. Při tomto výkonu odstraňujeme jak dělohu, tak vaječníky, fenky pak již nehárají.

5) Kdy nechat zvířata očkovat?

Očkovat doporučujeme od dokončeného šestého týdne věku, další přeočkování se provádí za tři týdny a další za měsíc. Tato očkování se následně opakuji po roce (jeden zákrok). Očkování proti vzteklině je povinné v rámci celé ČR (pes musí být v imunitě celý život). Četnost očkování je různá, dle použité vakcíny. Očkovací průkaz je v ceně očkování. Pas a vystavení pasu se platí.

6) Kdy nechat odčervit psa či kočku?

Dle nejnovějších odborných studií na odčervování se doporučuje odčervovat 4x do roka psa, kočky i častěji, v závislosti na pohybu v prostředí, kde se paraziti často objevují. Odčervovat se také doporučuje buď před očkováním nebo po očkování, nemělo by se vše dělat současně pro možnou negativní reakci. Optimální je odstup 5ti dnů. Cena odčervení je cca 30Kč/10kg živé hmotnosti, dle použitého preparátu. Řeč je o běžném odčerveni ve formě tablet. Existují moderní medikamenty, které do sebe slučuji i jiné účinky (tyto léky jsou za vyšší ceny).

7) Je čipování zvířat povinné, kdy?

Čipování zvířat je v Ústí nad Labem povinné, je to dáno vyhláškou vydanou Magistrátem města Ústí nad Labem. Čipovat je také nutné pro vycestování a vystavení cestovního pasu. Pro vystavení pasu doporučujeme přijít v našich dopoledních ordinačních hodinách (tj. 8 - 13,30 hod.) s ohledem na náročnější administrativní úkony.

8) Prodáváte i granule pro psy či kočky, obecně krmení pro zvířata?

Granule a krmení obecně, z důvodu omezených prostor, neprodáváme. Prodáváme jen klinické diety, které mají souvislost s léčbou pacientů.

9) Můžeme k vám přijít i s exotickými zvířaty?

Na našem pracovišti ošetřujeme i exotická zvířata např. leguány, agamy, želvy, hady, papoušky. Na tato vyšetření a ošetření je nutné se objednat předem.

10) Provádíte odstranění zubního kamene?

Zubní kámen odstraňujeme, výkon se provádí v celkové anestezii. Cena je odvislá od všech výkonů, která se musí při něm provádět - nutné extrakce zubů, podání ATB a dalších nutných úkonů. Pohybuje se zhruba od 1500 do 2000,- Kč. Na tento výkon je nutné se objednat.

11) Provádíte stříhání drápků?

Drápky ošetřujeme, krátíme. Objednávat se není třeba a cena je cca 70 Kč.

12) Provádíte i náročnější chirurgické zákroky?

Provádíme i náročná chirurgická ošetřeni, jako jsou operace nádorů mléčné žlázy a jiných nádorů. Provádíme ortopedické operace, luxace patel, ruptury LCC, fraktury končetin a mnoho dalších. Na všechny náročné výkony je nutné se objednat, protože většina z nich vyžadují předchozí vyšetření. Akutní ošetření se provádí samozřejmě dle nutnosti a náročnosti ihned.

13) Poskytujete odbornou péči pro koně?

Poskytujeme i veterinární péči v chovech koní. Tyto ošetření je nutné objednat na telefonním čísle 602 659 672.

14) Jaké kroky provést při plánování dovolené se zvířetem (pes, kočka)?
Pokud plánujete odjezd na dovolenou za hranice, je nutné aby Váš pes, kočka, fretka byl v imunitě proti vzteklině, byl čipován a měl vystavený PET pas. S ohledem na novelizované předpisy související s vycestováním zvířat za hranice, doporučujeme v dostatečném předstihu navštívit veterinární ordinaci a vše detailně probrat, aby nedošlo k nepříjemnostem spojeným s kontrolou v cizí zemi.